Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania – Dziedzictwo Programistów

social_DPTOTrwają zapisy na trzeci i zarazem ostatni w tym roku akademickim blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO). Tym razem organizatorzy wydarzenia zapraszają na ogólnodostępne wykłady, które dotyczyć będą zagadnienia DZIEDZICTWO PROGRAMISTÓW. Wykłady odbędą się 22 kwietnia 2015 roku na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

„Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów, podczas których eksperci w dziedzinie tworzenia oprogramowania dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt jest realizowany na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

Najbliższe wykłady poświęcone będą problematyce systemów odziedziczonych (legacy systems). Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in. jak postępować w sytuacjach związanych z modyfikacją funkcjonalności danej aplikacji, jak unikać błędów, które mogą wpłynąć na pogorszenie stabilności systemów oraz jakie techniki sprawdzają się najlepiej w przypadku pracy z kodem, którego nie jesteśmy autorami. Zapisy na trzeci blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” odbywają się za pośrednictwem strony www.dpto.pl.

Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 9 maja 2015 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w innych wydarzeniach DPTO.

Wykłady z tematyki DZIEDZICTWO PROGRAMISTÓW będą ostatnim spotkaniem w ramach cyklu DPTO 2014/2015. Blok pierwszy, który odbył się w listopadzie 2014 roku, dotyczył tematyki MODELOWEGO WYTWARZANIA. Z kolei w ramach bloku drugiego, który odbył się w marcu 2015 roku, poruszone zostało zagadnienie ZWINNEJ KOMUNIKACJI.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.

plakat_DPTO

Data dodania: 09-04-2015
Autor: a.nowakowski

Kontakt

mgr Halina Przybysz
Pokój: 107
Telefon: 32 36 89 860
wewnętrzny 715
Adres email: halina.przybysz@us.edu.pl