Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania – ruszyły zapisy na pierwszy cykl wykładów i warsztatów

Future Processing (FP) po raz czwarty zaprasza studentów Wydziału Informatyki i Nauk o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego na Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania [DPTO]. Cykl DPTO składa się z trzech bloków tematycznych: modelowe wytwarzanie, zwinna komunikacja oraz dziedzictwo programistów. Każdy z nich oferuje udział w wykładach lub warsztatach. Pierwsze prelekcje odbędą się już 26 listopada w sali B5 na terenie Wydziału Informatyki i Nauk o Materiałach w Sosnowcu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.dpto.pl

Uczestnicy cyklu DPTO 2014/2015 poznają konkretne case study pracy programistów, a także problemy występujące w pracy inżyniera oprogramowania, związane nie tylko z developmentem, ale również z zagadnieniem Quality Assurance. Z kolei warsztaty dadzą możliwość przećwiczenia praktycznych rozwiązań wszystkich zagadnień prezentowanych podczas wykładów. Zarówno wykłady, jak i warsztaty prowadzą doświadczeni inżynierowie Future Processing.

Wykłady i warsztaty są ogólnodostępne, uczestnicy samodzielnie wybierają, w czym chcą brać udział, zapisując się na dany blok wykładów lub warsztaty. Pierwszy z bloków to „Modelowe wytwarzanie”. Będzie on poświęcony procesowi wytwarzania oprogramowania oraz metodykom zwinnym. Dzięki temu uczestnicy uzyskają odpowiedzi na wiele pytania, w tym: „Jak zdefiniować idealny projekt i co jest jego celem?”, „Jak sprostać ciągłym zmianom w wymaganiach?” oraz „Jak sprawdzić, czy sprostaliśmy wszystkim wymaganiom klienta?”. Warsztaty z kolei wyjaśnią, czym są metodyki zwinne, kiedy je stosować oraz jakie są ich wady i zalety.

Wykładów „Modelowe wytwarzanie” będzie można posłuchać 26 listopada w godz. 16.00-19.00 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego (sala B5), a warsztaty odbędą się 13 grudnia 2014 r. w siedzibie firmy Future Processing, w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 37A. Na pierwszy blok DPTO można zapisać się na stronie www.dpto.pl.

„Zwinna Komunikacja” to tytuł drugiego bloku, na którym pojawią się tematy, takie jak: sposób weryfikacji wymagań, sposób testowania aplikacji, wpływ oczekiwań klientów i innych użytkowników na pracę programisty, pisanie komunikatywnego kodu. Uczestnicy warsztatów nauczą się jak osiągać wspólne korzyści poprzez współpracę zespołową, poznają potencjalne problemy, z którymi mierzą się programiści w swojej codziennej pracy, jak również sposoby zapobiegnia ich powstawaniu.

Na trzecim bloku „Dziedzictwo programistów”, prelegenci powiedzą o tym, czym są systemy odziedziczone oraz jakie zjawiska i procesy w nich zachodzą. Będzie to również dobra okazja, aby poruszyć tematy związane z modyfikacjami funkcjonalności, unikaniem popełniania błędów, pogarszających stabilność systemu. Celem warsztatów będzie przede wszystkim pokazanie, jak pracować w systemach odziedziczonych oraz jakich technik należy użyć, aby polepszyć jakość kodu.

Blok drugi i trzeci odbędą się kolejno na przełomie miesięcy luty/marzec oraz kwiecień/maj.

Organizatorem DPTO jest FP Academy – jednostka Future Processing, która zajmuje się koordynacją wszelkich działań związanych z rozwojem kompetencji pracowników oraz budowaniem zespołu ekspertów, którzy swoim doświadczeniem i widzą dzielą się z innymi.

Data dodania: 06-11-2014
Autor: a.nowakowski

Kontakt

mgr Halina Przybysz
Pokój: 107
Telefon: 32 36 89 860
wewnętrzny 715
Adres email: halina.przybysz@us.edu.pl