Druga edycja konferencji Quality Excites

Quality Excites to kolejne, organizowane przez Future Processing, spotkanie poświęcone jakości tworzonego oprogramowania [Quality Assurance]. Na konferencji, w czasie warsztatów i wykładów, będzie mowa o komunikacji w zespole, automatyzacji testów, użyteczności, wydajności, a także i bezpieczeństwie systemów informatycznych. Konferencja Quality Excites rozpocznie się w sobotę, 25 maja, o godzinie 9.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej oraz gliwickim Technoparku. Rejestracja na konferencję trwa do 15 maja 2013 r.

Wykładowcy tegorocznej konferencji to praktycy zawodowo związani z zagadnieniem Quality Assurance.

„Od lat próbuje definiować się jakość w IT, ale czy któraś z definicji jest jedyna i słuszna? Jeżeli wyobrazimy sobie budowę domu bez kompletnej specyfikacji, dodamy szybko zmieniające się wymagania biznesowe oraz wymagającego klienta, to mamy obraz rzeczywistości, z jaką trzeba się mierzyć w projektach IT. Tworzenie oprogramowania nie jest łatwe. Tworzenie aplikacji wysokiej jakości to nie lada wyzwanie. Ale czy wysoka jakość w projekcie, którego nie możemy skończyć, komuś się przyda? Wolałbym, aby projekty były kończone na czas, a dostarczane oprogramowanie to było TO oprogramowanie”– powiedział Daniel Dec, szef działu Quality Assurance w Future Processing.

W programie konferencji znajduje się sześć warsztatów: „JMeter – techniki zaawansowane”, „Współczesne metodyki tworzenia oprogramowania”, „Kompletne środowisko testowe z zastosowaniem symulacji urządzeń zewnętrznych”, „Robotium przybywa z pomocą – czyli jak testować automatycznie aplikacje androidowe”, „Projektowanie produktów interaktywnych” oraz „Fosa czy krawiec – czego potrzebuje Twój zamek? Jak zrozumieć się w projekcie”.

Oprócz tego uczestnicy będą mogli nabyć wiedzę dotyczącą projektowania produktów interaktywnych, automatycznego testowania aplikacji na system Android oraz komunikacji w projekcie. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez grupy eksperckie z Future Processing – Automation, Performance, UX, Mobile, DEV.

Podczas wykładów prelegenci z Future Processing: Krzysztof Kośny, Bartosz Szulc, Adrian Michalczyk i Piotr Podskarbi opowiedzą m.in. o zapewnianiu jakości aplikacji mobilnych, testowaniu aplikacji, bezpieczeństwie danych czy budowie i utrzymaniu zautomatyzowanego środowiska testowego aplikacji Silverlight.

Wśród prelegentów będzie można spotkać m.in. Wiktora Żołnowskiego, blogera, twórcę pierwszego w Polsce bloga o jakości oprogramowania, który rok temu także wystąpił na Quality Excites, Szymona Homę, Rafała Stasiaka, Artura Chrapowickiego, Monikę Januszek i Jacka Okrojka.

Konferencja Quality Excites jest skierowana do osób biorących aktywny udział w procesie tworzenia oprogramowania i przywiązujących dużą wagę do jego jakości. Organizatorzy konferencji to zaangażowani pasjonaci, którym zależy na wymianie wiedzy i promowaniu tematu jakości wytwarzanego oprogramowania.

Strona konferencji: http://qualityexcites.pl/

Partnerami konferencji Quality Excites są: Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, Chip, Core Magazin, testuj.pl , testerzy.pl, Helion, Politechnika Śląska, Technopark w Gliwicach oraz GeoAdvert.

Future Processing Powstała w 2000 r. firma Future Processing zajmuje się tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Początkowo działalność firmy była związana z rynkiem komputerowej wizji w zastosowaniach medycznych i systemach bezpieczeństwa. W 2007 roku rozpoczęły się projekty dla rynku usług finansowych i transportowych. Od samego początku swego istnienia Future Processing współpracuje z Politechniką Śląską w Gliwicach w zakresie rozwoju, badań i edukacji. Future Processing podpisała także umowę o współpracy z Politechniką Opolską. Obecnie firma zatrudnia ponad pięćset osób i posiada biura w Bytomiu, Gliwicach i Opolu. W czerwcu 2012 r. został ukończony drugi etap budowy parku technologicznego FPark w Gliwicach, należącego do firmy. Future Processing jest od 2007 r. certyfikowanym Partnerem Microsoftu. Future Processing w ramach Programu Partnerskiego firmy Microsoft otrzymała na poziomie Gold tytuł Independent Software Vendor oraz Software Development. Firma posiada również certyfikat ISO 9001:2008.

Future Processing znalazła się w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej Deloitte Technology Fast 50 w 2012 r. zajmując 19 miejsce pośród 50 konkurentów. Jest to zasługa m.in. 729% wzrostu firmy w ciągu ostatnich lat. W poprzedniej edycji tego konkursu, wśród zakwalifikowanych 15 polskich firm Future Processing była najwyżej notowaną z branży IT.

Firma Future Processing angażuje się w wiele popularyzujących naukę wydarzeń, głównie na Śląsku np. Śląska Noc Naukowców, czy też New Media Day. Ponadto sama jest organizatorem takich imprez jak: WORLD USABILITY DAY – WUD SILESIA to połączenie wykładów i warsztatów specjalistycznych z różnorodnymi wydarzeniami edukacyjnymi i informacyjnymi, których zadaniem jest popularyzacja wiedzy na temat użyteczności wśród mieszkańców regionu. Istotą inicjatywy jest szerzenie i dzielenie się wiedzą , a także wymiana doświadczeń. Pokazuje również, jaką wartością dla innowacji jest współpraca sieci ekspertów ze świadomym i zaangażowanym społeczeństwem. Tegoroczna edycja WUD SILESIA została poświęcona zagadnieniu użyteczności systemów finansowych.

QUALITY EXCITES (EVENT QA) – wydarzenie, którego celem jest promocja idei jakości oraz metod testowania oprogramowania. Pierwsza konferencja odbyła się 26 maja 2012 roku. Podczas spotkania zainteresowani mogli uczestniczyć w wykładach i warsztatach prowadzonych przez grupy eksperckie FP. Była mowa o automatyzacji testów, użyteczności, wydajności, a także bezpieczeństwie systemów informatycznych. Konferencja „Quality Excites” doskonale wpisuje się w filozofię działania Future Processing,.

DEADLINE24 – to pierwszy w Polsce maraton programistyczny, którego głównym adresatem są studenci z całej Polski. Konkurs ma charakter ekstremalny. Uczestniczą w nim trzyosobowe drużyny, które zamknięte przez 24 godziny, zmagają się z zadaniami ułożonymi przez organizatora. Dzięki swoim wysiłkom włożonym w rozwiązywanie problemów algorytmicznych, mogą wygrać atrakcyjne nagrody, pokonując nie tylko swoich rywali, ale także własne słabości. V edycja 24-godzinnego, międzynarodowego maratonu programistycznego odbyła się w dniach 19-20 kwietnia 2012 r. Wzięło w niej udział 25 najlepszych drużyn, wyłonionych w eliminacjach, w których uczestniczyło 544 uczestników. Swoich sił próbowały drużyny z Polski, Niemiec, Turcji, Kanady, Wielkiej Brytanii, Czech oraz Ukrainy. Rywalizacja finałowa odbyła się 320 metrów pod ziemią, w zabrzańskiej Kopalni Guido.

Data dodania: 12-05-2013
Autor: a.nowakowski

Kontakt

mgr Halina Przybysz
Pokój: 107
Telefon: 32 36 89 860
wewnętrzny 715
Adres email: halina.przybysz@us.edu.pl