II Uczelniane Mistrzostwa Programów Grających w Gry Kombinatoryczne

W 2013 roku zorganizowane zostaną kolejneUczelniane Mistrzostwa Programów Grających w Gry Komputerowe. Podobnie, jak za pierwszym razem UMPGGK zorganizowane zostaną w Instytucie Informatyki Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego.

Poprzednie UMPGGK, nazywane wtedy Uczelnianymi Mistrzostwami Programów Grających w Clobber, zaowocowały licznymi korzyściami, jak na przykład udział studentów Informatyki i Inżynierii biomedycznej w AMPPZ oraz publikacją, w której opisane zostały najlepsze z zaprezentowanych programów. Tym razem, jako gra kombinatoryczna wybrana została Toads & Frogs.

Rozgrywki zostaną przeprowadzone w systemie każdy z każdym. Jeśli liczba zgłoszonych programów przekroczy liczbę komputerów dostępnych w sali, to rozgrywki zostaną przeprowadzone w losowo dobranych grupach. O kolejności końcowej decyduje liczba zwycięstw; w razie takiej samej liczby zwycięstw przyznajemy miejsca ex aequo.

W II UMPGGK udział mogą wziąć zarówno studenci, jak i pracownicy wszystkich uczelni. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w II UMPGGK. Wszelkie uwagi i komentarze, a także deklarację uczestnictwa proszę zgłaszać do dra W. Wieczorka. Poniżej znajduje się opis protokołu komunikacyjnego oraz serwera do gry Toads & Frogs, natomiast wszystkie niezbędne pliki można pobrać ze specjalnie przygotowanej w tym celu strony: ii.us.edu.pl/umpggk2013.

Data dodania: 02-04-2013