Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania

dpto_2015-2016_social_block-1Trwają zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO). Po sukcesie minionej edycji powracamy w roku akademickim 2015/2016.

Zapraszamy na ogólnodostępne wykłady PROJEKT W PRAKTYCE, część I , które 2 grudnia 2015 roku odbędą się na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

„Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do młodych programistów, podczas których specjaliści z firmy Future Processing dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt, podobnie jak przy poprzedniej edycji, realizowany jest na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

Uczestnicy najbliższych wykładów zapoznają się z zagadnieniem dobrych praktyk pracy w projektach. Dowiedzą się m.in. jak odnaleźć się w teamie nie posiadając zawodowego doświadczenia, jakie są pierwsze kroki początkującego programisty, bądź testera, co zrobić, aby rozwijać gotowy projekt, a także jak rozwiązywać problemy z integracją kodu i jak pracować na kodzie już dostarczonym. Zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2015/2016 odbywają się za pośrednictwem strony www.dpto.pl.

Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 12 grudnia 2015 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach I bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 4 grudnia 2015 roku.

Cyklu DPTO 2015/2016 składa się z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy odbędzie się w grudniu 2015 roku zgodnie z powyższym harmonogramem. Organizacja drugiego planowana jest na marzec 2016 roku. Blok ten, zatytułowany PROJEKT W PRAKTYCE, część II, będzie kontynuacją tematyki związanej z dobrymi praktykami pracy w projektach.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.

Data dodania: 16-11-2015
Autor: a.nowakowski

Kontakt

mgr Halina Przybysz
Pokój: 107
Telefon: 32 36 89 860
wewnętrzny 715
Adres email: halina.przybysz@us.edu.pl