ICCCI 2017

To już kolejny raz, kiedy to pracownicy naszego zakładu reprezentowali Instytut Informatyki na międzynarodowej konferencji ICCCI 2017 (International Conference on Computational Collective Intelligence), która jest przykładną sposobnością do spotkania i wymiany poglądów wśród badaczy sztucznej inteligencji z całego świata.

Tegoroczna konferencja odbyła się w Nikozji (Cypr) w ostatnich dniach września, gdzie pod przewodnictwem p. prof. Urszuli Boryczki zorganizowana została sesja specjalna dotycząca algorytmów inteligencji rozproszonej Special Session on Computational Swarm Intelligence.

Konferencja ICCCI to już niemal 10-lat tradycji (monografie pokonferencyjne należą to najczęściej pobieranych pozycji wydawnictwa Springer), której, omal od samego początku, Zakład Algorytmiki i Inteligencji Obliczeniowej jest częścią. Nie inaczej było tym razem. Pracownicy naszego zakładu zaprezentowali w sumie 4 referaty:

Poza wymianą doświadczeń i wiedzy z uczestnikami konferencji, mieliśmy ponadto okazję zapoznać się bliżej z kulturą i zwyczajami Cypru, co z zgonie z przysłowiem, że podróże kształcą, było miłym dodatkiem podczas naszego pobytu.

Liczymy, że uda nam się być częścią tej wspaniałej inicjatywy w roku 2018 i wspominając tegoroczny wyjazd zachęcamy do przejrzenia niedużej galerii zdjęć wykonanych podczas konferencji.

Strona konferencji: http://cyprusconferences.org/iccci2017/

Data dodania: 28-11-2017
Autor: a.nowakowski

Kontakt

mgr Halina Przybysz
Pokój: 107
Telefon: 32 36 89 860
wewnętrzny 715
Adres email: halina.przybysz@us.edu.pl