Konferencja ICCCI 2012

W dniach 28-30 listopada 2012 roku odbyła się w Ho-Chi-Minh City w Wietnamie czwarta edycja konferencji International Conference on Computational Collective Intelligence – Technologies and Applications (ICCCI 2012). Pani prof. dr hab. Urszula Boryczka była organizatorką sesji specjalnej pt. Collective Swarm Intelligence poświęconej zastosowaniu algorytmów inteligencji stadnej, m.in. w
rozwiązywaniu problemów teorii gier, planowania tras pojazdów oraz klasyfikacji danych.

Tematyka konferencji była zbieżna z zainteresowaniami naukowymi pracowników ZAiIO, dlatego stanowiła ona bardzo dobrą okazję do zaprezentowania wyników najnowszych badań i wymiany poglądów z naukowcami z wielu krajów świata. Owocem konferencji są m.in. publikacje artykułów w serii Lecture Notes in Computer Science (LNCS) wydawanej przez Springer:

  • Ant Colony Decision Forest Meta-ensemble
  • New Differential Evolution Selective Mutation Operator for the Nash Equilibria Problem
  • A Hybrid Discrete Particle Swarm Optimization with Pheromone for Dynamic Traveling Salesman Problem
  • Ant Colony System with Selective Pheromone Memory for TSP
  • Dynamic Parameters in GP and LGP

Konferencja ta była nie tylko wspaniałą szansą na zaznajomienie się z najnowszymi badaniami dotyczącymi inteligencji obliczeniowej, ale również wyśmienitą okazją na to, by zapoznać się nieco bliżej z Wietnamem, w którego południowej części się odbywała. Wietnam to kraj o powierzchni zbliżonej do powierzchni Polski, jednak bardzo od niej różny. Znacznie gęściej zaludniony (ponad 86 mln mieszkańców), o dużo cieplejszym klimacie, ale zróżnicowanym dzięki znacznej odległości (ponad 2000 km) między północnym a południowym jego krańcem. Ho Chi Minh (dawniej Sajgon), to była stolica Wietnamu Południowego i największe miasto na południu kraju. Obecna stolica, czyli Hanoi, znajduje się na północy Wietnamu. Odrobina czasu jaka pozostała po zakończeniu konferencji pozwoliła zapoznać się z wietnamską kulturą i burzliwą historią — Muzeum Wojny, Pałacem Zjednoczenia, tunelami partyzantki Cu Chi, rezerwatami dzikiej przyrody oraz doliną Mekongu.

Galeria zdjęć
Data dodania: 18-12-2012
Autor: a.nowakowski

Kontakt

mgr Halina Przybysz
Pokój: 107
Telefon: 32 36 89 860
wewnętrzny 715
Adres email: halina.przybysz@us.edu.pl