Finał konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

30 czerwca 2015 r. odbył się finał konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych organizowanego przez Instytut Informatyki Wydziału Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej. W konkursie wzięli udział studenci III roku informatyki inżynierskiej na specjalizacji Programista Gier Komputerowych prowadzonej w naszym
instytucie.  Nasi reprezentanci utworzyli łącznie trzy zespoły, z których każdy wykonał autorską grę komputerową za pomocą silnika UDK. Jury konkursu stanowili przedstawiciele kilkunastu największych polskich firm z branży gier komputerowych.

Nasi studenci odnieśli znaczny sukces, pomimo udziału w tego typu konkursie po raz pierwszy.  Drużyna EXEcutioners w składzie: Krzysztof Fudro, Adam Kowal, Mateusz Mowel, Artur Nowicki, Daria Rytelewska i Magdalena Tatarczany otrzymała za grę „Kingdom beyond the Clouds” wyróżnienie w kategorii Najlepsza mechanika gry.  „Kingdom Beyond the Clouds” to gra z gatunku „hack n’ slash”, której głównym celem jest odkrywanie rozbudowanego świata  pełnego niebezpieczeństw, pokonywanie atakujących nas  wrogów oraz poznawanie pięknych elementów otoczenia inspirowanych tradycyjną japońską kulturą.  Projekty pozostałych dwóch drużyn również spotkały się z pozytywnym odbiorem.  Gratulujemy zarówno wyróżnionej, jak i pozostałym drużynom i zachęcamy wszystkich studentów do udziału w tego typu konkursach w przyszłości.

Więcej informacji o zasadach, przebiegu oraz wynikach konkursu można
znaleźć na stronie gry.it.p.lodz.pl.

Zdjęcie wyróżnionej drużyny https://goo.gl/photos/sjz7rNM6guaoHQng9

Wszystkie zdjęcia https://goo.gl/photos/CruM6LBnYEUTkXht6

Data dodania: 26-10-2015
Autor: a.nowakowski

Kontakt

mgr Halina Przybysz
Pokój: 107
Telefon: 32 36 89 860
wewnętrzny 715
Adres email: halina.przybysz@us.edu.pl